Wyprawy rowerowe 2011

Wyprawy rowerowe 2011

Ogłoszenie

Zamknąłem listę użytkowników forum, bo jesteśmy w komplecie. Gdyby ktoś chciał dołączyć, niech pisze na priva. Jeśli nie zna priva aarda, to znaczy, że nie ma po co dołączać ;) PS. Przepraszam za ten koszmarny layout, który tu poprzednio dałem. Nie wiedziałem, że taki się ustawił, bo miałem na stałe ustawiony ten co teraz dla swojego profilu ;)

#1 2011-06-17 01:35:23

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Wspólny sprzęt

Z tego co ustalaliśmy, to bierzemy dwa namioty i dwa palniki.
A jak dzielimy się narzędziami?
Do wzięcia są:
kombinerki, multitool, linki hamulcowe/przerzutkowe, klucze do konusów (Miki - Ty je chciałeś), klucz do kaset (muszę pokombinować, czy naszym kluczem UL da radę zdjąć i założyć tarcze CL), smar.
Moim zdaniem sytuację należy rozegrać tak:
każdy ma swoją pompkę, dętki, łatki, hak przerzutki Multitoole wziąć jeden albo dwa, kombinerki jedne. Klucze do konusów mogę wziąć, linki też się jakieś znajdą.
Smar najlepiej chyba wziąć zielony i czerwony - jak będzie padać to czerwony nie sprawdzi się przecież zupełnie.

Ostatnio edytowany przez Daniel (2011-06-17 01:37:16)

Offline

 

#2 2011-06-17 10:34:15

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

Udało mi się zdobyć ostatnio dobrego multitoola rowerowego z rozkuwaczem i kluczem do nypli, biorę tez linke do przerzutek/hamulców x 1, smar zielony(czerwony nigdy mi się nie sprawdził),pomkę, dętki, łatki.. hak muszę dokupić..dzieki za przypomnienie,  smar motorex żółty do łożysk np. mogę wziąść
Nie nastawiam się zato zabierac klucza do konusów i kaset( jedna piaste juz tam kiedyś popsułem jak zaczołem konusy regulować, a do mojego klucza do kaset musiałbym jeszcze "żabkę" zabrać, zeby mieć siłę skrętną jakąś)
Zastanawiam sie jeszcze nad oponą zapasową, ostatnio musiałem zmienić komplet, bo zaczęły pękać na bocznym obwodzie(tam gdzie styka się opona z felgą, wprawdzie chyba jeździłem na źle dobranych.., ale i tak boję sie takich akcji)
Jeżdżę ze spinkami, wiec biorę też zapasowy łańcuch+ zapasową spinkę,
może też przyrząd do czyszczenia łańcucha(ten plastik z trzema obrotowymi miotełkami)..

Ostatnio edytowany przez Szarn (2011-06-17 10:41:46)

Offline

 

#3 2011-06-18 21:18:28

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

Smaru stałego chyba nie ma sensu brać - klucze płaskie tak "na wypadek" rozkontrowania się piasty w trasie - do likwidacji luzów, nie serwisu.
Zapasowego łańcucha nie biorę, myślę, że to przesada - zakładasz kolejny łańcuch przed wyjazdem i zmieniasz po wyprawie, częściej i tak nie zmieniam łańcucha. Spinkę naturalnie tak. Jakie masz opony? Bo szanse, że porządną oponę zniszczysz na asfaltowym wyjeździe są minimalne, a to zawsze z 600 gramów dodatkowych. Przyrządu bym nie brał, na wyprawie zawsze tylko smaruję łańcuch, czyszczenie w domu. Chce Ci się wozić szmaty, benzynę i się w tym babrać? Przy takim dystansie to raczej nie jest potrzebne.

Offline

 

#4 2011-06-19 11:35:02

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

Popieram Daniela. Smar stały niepotrzebny, zapasowy łańcuch też nie. Benzynę co prawda będziemy mieć przy sobie tak czy owak, ale czyszczenie łańcucha w trakcie trzytygodniowej wyprawy to przesada. Więc przyrządu też bym nie brał.

Jesli chodzi o mnie, to wezmę multitoola (plus imbus 3 osobno, bo ten w multitoolu mam wyrobiony "na około"), czerwony FL (mi się sprawdza jak najbardziej), pompkę, dętki, łatki, spinkę do łańcucha oczywiście też. Haka przerzutki nie biorę, bo mam stalową ramę
Dobrze pamiętam Daniel, że mieliśmy kupić lepsze kombinerki? Takie z wąskim "dzióbkiem", tj. bardziej precyzyjne? Mogę się tym zająć, tylko potwierdź. A może Szarn ma takie? Mam na myśli coś takiego, tylko bez sprężyny:
http://www.budowa.24remonty.pl/wp-conte … od_315.jpg

No i nie rozumiem tego fragmentu:

(muszę pokombinować, czy naszym kluczem UL da radę zdjąć i założyć tarcze CL)

W każdym razie klucz do kaset biorę, a Ty Daniel też weź. To tak małe gówinko, ze prędzej któryś z nas je zgubi niż będzie mu przeszkadzać jego waga

Offline

 

#5 2011-06-19 13:49:41

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

Chodzi mi o to że te nasze Ultra Light chyba średnio nadają się do ściągnięcia tarczy hamulcowej, a kusi mnie, żeby zrobić to przed lotem samolotem. Muszę sprawę obmyślić.
A jakie prace chcesz wykonywać takimi precyzyjnymi kombinerkami? Prostowanie haka (u Ciebie) lepiej zrobi się normalnymi, a linki itd to nie ma znaczenia.
Ja multitoola nie biorę, poza imbusem "5", którym hamulce ustawiam ;]

Offline

 

#6 2011-06-19 21:18:08

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

A to klucz do kaset używa się też do tarcz Centerlock? Nie wiedziałem W takim razie musisz sam zdecydować, czy bierzesz normalny klucz, bo my nie mamy tarczówek

A co do kombinerek, to po prostu lepiej się nimi pracuje (Marek takie ma). Przykład: wyciągnięcie łańcucha spomiędzy blatów, gdyby się tam wklinował (byłem raz świadkiem czegoś takiego - nieźle się spociliśmy nawet z dobrymi kombinerkami). Ale to oczywiście tylko przykład, mało prawdopodobny, więc powód jest jeden: ogólnie są fajniejsze No i chyba lżejsze, ale to już by trza sprawdzić
Ale generalnie się z Tobą zgadzam: mało prawdopodobne, aby w przypadku kombinerek "prawie" robiło wielką różnicę

Offline

 

#7 2011-06-21 11:12:38

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

sporo narzędzi mam w garażu u Ojca, na pewno widziałem tam ostatnio kombinerki wąskie, ale w wersji z krzywym szczypcem, musze tam poszperać jeszcze:)..

no cóż,w kwestii kombinerek wąskich jakieś same zdezelowane mam w garażu, albo nadłamane, albo lekko roznitowane, łańcuch się tym wyciągnie, niewiem co właśnie z bardziej precyzyjną naprawą. Wezmę chyba takie zwykłe mniejsze, żeby mieć w razie czego czym linkę choćby przyciąć..

Prysznic turystyczny - mam taki badziewny za 25 zł 10l. Trochę kiepsko z tego 'ciurka woda, a Wam w coś ciekawego udało się wyposażyć?

Ostatnio edytowany przez Szarn (2011-06-27 09:34:12)

Offline

 

#8 2011-06-28 23:29:37

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

Nie, nie kupiliśmy nic, chyba się skończy tradycyjnie na butelkach.
To jak z tymi kombinerkami? Poszperałem, mam szczypce i zwykłe, niewielkie kombinerki - wziąłbym zwykłe, moim zdaniem są najpraktyczniejsze.
Tak mi się jeszcze dzisiaj przypomniało - spinki do łańcucha.
Jaka decyzja z zapasową oponą?
W zeszłym roku chyba jednak mieliśmy, dobrze pamiętam?

Offline

 

#9 2011-06-30 12:21:13

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

z oponami mam większy problem teraz.., niedawno zmieniłem na nowe kenda Khan i w ciągu tygodnia złapałem dwa kapcie:/ na tyle, tj. snake-bajty od felgi, ale raczej miałem dobrze napompowane koła, w dodatku coś niedobrze zaczyna wyglądać po bokach znowu ta opona.(na wcześniejszych oponach przez 2 lata- żadnej gumy)
Zamówiłem w Cykloturze (u mnie w mieście nic sensownego nie było niestety:() oponę Continentala z oplotem 180tpi i wzmocnieniem bocznym, czyli jak mi zdarzą ją wysłać do czwartku to zapasowej raczej nie biorę, w innym przypadku wezmę 1 w zapasie.
Inna sprawa że wypadało by tą nową oponę też sprawdzić, mam nadzieje,że wyrobią się szybciej z tą przesyłką..(heh, czyli chyba wyjdzie na to, że zapasową i tak wezmę)

Kombinerki biore takie mniejsze, nie za solidne:/.., spinkę biorę jedną na zapas, jeszcze się zastanawiam czy z łańcuchem..

Offline

 

#10 2011-07-01 11:55:24

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

Dobra, to kombinerek nie biorę. Łańcucha nie bierz, zmień na mniej wyrobiony przed wyjazdem i tyle, szkoda taszczyć żelastwo.

Offline

 

#11 2011-07-02 14:14:20

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Wspólny sprzęt

Co do opon, to ja będę miałprzecież Alberta na Rallarveggen. Oczywiścvie to ciężka opona z agresywnym bieżnikiem, ale gdyby się coś stało z jakąś inną, to mogę udostepnić, tyle ze nie w każdą ramę wejdzie, bo to 2,1 cala. U mnie ledwo wchodzi bez błotnika

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsocial club