Wyprawy rowerowe 2011

Wyprawy rowerowe 2011

Ogłoszenie

Zamknąłem listę użytkowników forum, bo jesteśmy w komplecie. Gdyby ktoś chciał dołączyć, niech pisze na priva. Jeśli nie zna priva aarda, to znaczy, że nie ma po co dołączać ;) PS. Przepraszam za ten koszmarny layout, który tu poprzednio dałem. Nie wiedziałem, że taki się ustawił, bo miałem na stałe ustawiony ten co teraz dla swojego profilu ;)

#16 2011-05-31 08:20:59

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Żyje. Na zlot jakoś się nie wybierałem, pewnie musiałem coś innego robić , więc nawet wątku chyba nie czytałem.
Niestety teraz też będę wolny dopiero po 15 czerwca, a to od razu zapytam, co w planach na tamte weekendy macie? Może wezmę do sakw jakieś przewodniki, mapy i coś tam poustalać na pierwsze dni by można.., co wspólnie to wspólnie..

Offline

 

#17 2011-05-31 09:21:53

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Znaczy, chodzi Ci o spotkanie? Obawiam się, że beze mnie. I tak zbyt mało czasu będę mógł spędzić w Łodzi przed wyjazdem do Norwegii. Aczkolwiek widzę jedną szansę: 18 czerwca (sobota) będę w drodze powrotnej z Wiednia nocował gdzieś w okolicach Bielska albo Żywca (zależy dokąd dojadę - ma to być ok. połowa drogi z Wiednia). Gdybyś chciał i mógł gdzieś tam się wybrać, to może to by się nadało jako spotkanie.

ALE:
1. Będę tego dnia po ponad 300 km i nazajutrz będzie mnie czekało tyle samo
2. Nie ma pewności, czy w ogóle będę jechał rowerem, bo to zależy od pogody tydzień wcześniej, kiedy będę jechał DO Wiednia. (spotkanie tydzień wcześniej z przyczyn logistycznych raczej nie wchodzi w grę - będę jechał bez noclegu, więc pogaduchy co najwyżej podczas jazdy, ale wolałbym nie, bo ten wypad będzie wystarczająco trudny i bez komplikacji pt. umawiamy się gdzieś, czekamy na siebie, etc.). Zresztą przez Twoje okolice będę najprawdopodobniej jechał w nocy

Offline

 

#18 2011-05-31 19:25:33

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Ja zdecydowanie też odpadam, wolny będę dopiero w tygodniu przedwyjazdowym.

Offline

 

#19 2011-06-01 17:19:23

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

hmm, może więc jakiś krótki wypad w ostatnim tygodniu, zobaczymy jeszcze, ostateczne dogadamy się ze wszystkimi sprawunkami na forum, chyba lipy nie będzie:)..
to z cyklu 100 pytań do póki co..-, bierzecie jakieś liofizaty?  Udało mi się trafić z zakupami w tzw."dziki piątek"w 8a i 20% taniej kupiłem 10 sztuk obiadów podwójnych, czyli na większość podróży mam tam jakąś kolację . Boje się tylko, co będzie na lotnisku, bo to 2,5 kg więcej w bagażu:/..

Offline

 

#20 2011-06-01 18:53:51

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Nie bierzemy. Tam też są sklepy
Co do szczegółów, to wezmę kilka zupek chińskich, bo lubię awaryjnie mieć, a spodziewam się, że tego akurat tam nie dostanę.

Offline

 

#21 2011-06-18 17:09:22

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Okazało się, że w tym samym czasie moi dobrzy znajomi wybierają się również do Norwegii, też zwiedzać południe, z tym że jadą kamperem. Niewiem jak tam z szansami wspólnego biwaku na trasie, ale z tego co się dowiedziałem, metę mają również w Oslo i zaplanowane zwiedzanie.
To pewnie dopiero wyjdzie czy w końcu będziemy chcieli zwiedzać miasto, ale to nawet dobra opcja by była- upchać rowery do kampera i wybrać się pieszo(lub opcją rowery bez bagażu) na miasto. Mogę to dogadać, chyba trzeba by się umówić na konkretną datę np.29.vII? na konkretnym kempingu.., jak myślicie?

Offline

 

#22 2011-06-18 21:22:05

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Nie mówię zwiedzaniu nie, ale zdziwiłbym się jakbyśmy mieli na mecie dzień/dwa luzu - wykorzystamy je raczej na dni restowe po drodze. Więc nie umawiałbym się z nimi sztywno, ale kontakt wziął, może się przydać. No i zwiedzanie nie z roweru? Ja jestem na nie, bo przynosi to same utrudnienia nie oferując nic w zamian - muzeów zwiedzać nie zamierzam i od razu mogę zgłosić się do pilnowania rowerów, byle w przyjemnym miejscu.

Offline

 

#23 2011-06-19 11:48:19

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

I znów się zgadzam z Danielem

Offline

 

#24 2011-06-22 16:52:39

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

kontakt mam jakby co:)..

Offline

 

#25 2011-06-27 09:21:04

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

?A jak ostatecznie stoimy z mapami? Chciałem miec własny zestaw, ale miałem problem z zakupem mapy tj.częsći 1 południowej wyd.F&B(gość z allegro sprzedawał, a nie miał:/), mam jak na razie cz.2- obejmuje upraszczając "trójkąt"- Voss-Hamar-Trondheim 1:250 000..

Gdzieś mi uciekł temat z forum "Jak spakować się do samolotu". Pamiętacie w którym dziale to było?, bo coś wyszukiwarka mi nie chce znaleźć, a muszę se przypomnieć jakie tam patenty były(z t a ruską torba :)itd..

Offline

 

#26 2011-06-27 10:57:31

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Map nie mamy wcale (oprócz poglądówki 1:800.000 czy jakoś tak). Ja prawdopodobnie kupię dopiero na miejscu. To, co jest dostępne w sklepach Polsce, to słabizna. Tzn. spróbuję jeszcze obejrzeć ten atlas Freytaga&Berndta i być może go kupię na wszelki wypadek, ale "bez macania' wygląda raczej marnie.

Wątek jest tutaj: http://www.podrozerowerowe.info/viewtop … +samolotem

Offline

 

#27 2011-07-02 14:15:51

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Atlasu nie ma w Empiku, nawet na zamówienie. jesli chodzi o mnie, to kupuję w Stavanger. Nawet jeśli przepłacę, to przynajmniej będzie dobra mapa

PS. Oczywiście będziecie mogli pomacać

Offline

 

#28 2011-07-02 17:02:14

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Macanie fajna sprawa
To ja biorę moją dużą mapę, do tego na miejscu kupujemy atlas, nie kojarzę, Miki, masz w excelu plik z trasą?

Ostatnio edytowany przez Daniel (2011-07-02 17:02:39)

Offline

 

#29 2011-07-03 12:18:15

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Nie mam szczegółowej rozpiski trasy. Jeszcze to na nas patrzy...

Ale za to sprawdziłem: trzy sakwy (dwie duże i mała Ortlieba) wchodzą do tej torby z Ikei: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/17228340
Jest też taka torba, ale muszę ją obejrzeć na miejscu, bo wymiary podane na stronie są idiotyczne. http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=torba

Jedna i druga jest leciutka. jeśli ta droższa (zapinana) się nie sprawdzi, to biorę dziś dwie zwykłe dla Was i po problemie (dla siebie mama). Jesli by się ta zapinana okazała lepsza, to się zastanowię, ale pewnie kupię na włąśną odpowiedzialność

Szarn, jakie są wymiary Twoich sakw? Masz Ortlieby czy coś innego?

Jadę też dziś do castoramy kupić folię bąbelkową. Mogę kupić dla nas trzech, brać? Napiszcie SMS. Ceny nie znam.

Offline

 

#30 2011-07-03 18:52:27

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Kupiłem 5 szt. worków jutowych po 3 zł sztuka i 50 mb folii bąbelkowej o szerokości 1m. Wg moich obliczeń wystarczy bezpiecznie na 3 rowery i jeszcze może coś zostanie Kosztowała niestety aż 103 zł

W tej chwili jest tak, że do worka wchodzą 3 ortlieby roller classic (2 duże i 1 mały), a czwarty mały idzie jako podręczny. Tak samo na pewno z rollerami plus (Daniel)

Szarn, jeśli masz crosso, to może być problem - podaj mi wymiary po spakowaniu, to sprawdzę. W razie czego można sakwę wypełnić w 2/3 a resztę rzeczy spróbować wepchnąć luzem do worka (lub pozostałych dwóch worków). 3 worki zabierzemy ze sobą na drogę powrotną. Ważą tyle co nic i miejsca też nie zajmują, a w tamtą stronę mogą się podrzeć, bo to jednak dość cienkie jest. Dla jednej osoby mam torbę z Ikei, bo akurat miałem, a kosztowała mnie raptem 2 zł Jest ciut większa od worka (i ewidentnie mocniejsza, ale za to niezapinana), mogę zmierzyć czy weszłyby do niej crosso, ale może masz jeszcze inne sakwy?

Gdybyś stwierdził, że na 100% się nie zmieścisz, to tutaj jest aukcja toreb ruskich
http://allegro.pl/show_item.php?item=1692322238

babka mi odpisała, że największy rozmiar to 62/105/35 cm - cena 20 zł/szt i torba jest zapinana. Nie ma ich w aukcji, więc trzeba by do niej napisać. Skoro Cię ojciec zawiezie, to może np. ustalcie odbiór osobisty? Babka pisze, że jest z Wawy, ale nie wiem, skąd dokładnie. W każdym razie jak mi podasz wymiary bagażu, to sprawdzę worek i a nuż będzie po problemie.

Folię bąbelkową, jako się rzekło, mam dla wszystkich. Składka po 40 zł z workami lub po 34 zł bez worków (przeboleję, jesli mi zostaną ). Nad torbą z Ikei mają tę przewagę, że dają się zamknąć, a torba pozostanie otwarta, można ją tylko okleić taśmą. Torba ruska nie ma żadnych wad poza taką, że trzeba ją zdążyć zdobyć

Daj znać, jaka decyzja. Daniel, Ty się decydujesz na worek, prawda?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsocial club