Wyprawy rowerowe 2011

Wyprawy rowerowe 2011

Ogłoszenie

Zamknąłem listę użytkowników forum, bo jesteśmy w komplecie. Gdyby ktoś chciał dołączyć, niech pisze na priva. Jeśli nie zna priva aarda, to znaczy, że nie ma po co dołączać ;) PS. Przepraszam za ten koszmarny layout, który tu poprzednio dałem. Nie wiedziałem, że taki się ustawił, bo miałem na stałe ustawiony ten co teraz dla swojego profilu ;)

#31 2011-07-03 21:37:53

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Tak, decyduję się  na worek. Jak robimy z rozpiską trasy? Mogę spróbować sprawę nieco pchnąć, ale wolałbym to zrobić wspólnie, z tym, że wolny wieczór mam tylko w czwartek (no wolny, jak wolny...) popołudnia w środę i czwartek.

Offline

 

#32 2011-07-03 22:18:59

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Ja ewentualnie mogę w środę, ale jeszcze nie wiem. Może lepiej umówmy się, że każdy zrobi, ile będzie mógł sam, a jak się uda spotkać, to dobrze. Ja mam na google maps kreskę narysowaną, w zasadzie to trzeba by wydrukować i ponumerować BIGi i zapisać, w których miejscach trzeba na nie odbić i w jakim kierunku. Resztę chyba będzie można zrobić dopiero na meijscu, mając dokładną mapę. Czy może się mylę?

Mogę spróbować się tym zająć jutro wieczorem.

Offline

 

#33 2011-07-03 22:52:18

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

To zacznij od Stavanger, ja zacznę od nawrotu przy Trondheim. Ile zrobimy, to będzie dobrze, najważniejsze są bigi, sa opisane na kresce google?

Offline

 

#34 2011-07-04 10:35:05

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Mam torbę z Ikei, z tego co sprawdzałem spakuje tam 1 torbę crosso wypchaną, dwie torby sport arsenal snc, namiot.. (- wymiary crosso:
# Szerokość podstawy - 27 cm,
# Szerokość górna- 35 cm,
# Wysokość po trzykrotnym zrolowaniu - 40 cm,
# Grubość - 16 cm,)
Drugą torbę crosso biorę jako podręczny. Torba otwarta jednak z góry, ale skoro mamy taki zapas folii, Ja też kupiłem jeszcze 10mb to mogę też bagaż owinąć w razie czego.
Martwi mnie czy się wadze zmieszczę, ale chyba się uda
(rozumiem jak już będziemy w Stavenger to zaczynamy od zrobienia zapasów na parę dni w jakimś markecie,czy jednak coś tam do jedzenia bieżecie choćby na przelot?)

Jak opracujecie coś z trasa, to może też wrzucić tu- ciekawe jak z fiordami i promami, chcąc jechać ładniejszą trasą po odbiciu z pod Trondheim chyba jakaś przeprawa będzie..

Z map mam jeszcze mapę Oslo kiedyś kupioną 1:20.000. - spora mapka trochę i nie wiem czy się przyda..

Na lotnisku postaram sie być na 9.00- różnie to może być jadąc samochodem

Wprawdzie miesiąc wcześniej, ale co do warunków, pogoda na pierwszym etapie to może zaskoczyć:):
http://www.eftel.com.au/~wheelbuddies/n … /index.htm aż miło popatrzeć na te drogi:)

Ostatnio edytowany przez Szarn (2011-07-04 12:51:57)

Offline

 

#35 2011-07-05 09:09:17

aard

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 118
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Kreski google (z zaznaczonymi bigami) są tutaj
Stavanger-Aurland: http://maps.google.com/maps/ms?msid=215 … cbb5&msa=0
Aurland - Kristiansund przez Sognefjell: http://maps.google.com/maps/ms?msid=215 … 8d8a&msa=0
Kristiansund - Aurland przez drogę Atlantycką i Nystollen: http://maps.google.com/maps/ms?msid=215 … ,15.457764 (na tej mapie zaznaczyłem też pozostałą cześć trasy "prostą kreską" oraz chyba w ogóle wszystkie BIGi, jakie są w naszym zasięgu)
Aurland - Oslo: http://maps.google.com/maps/ms?msid=215 … ,15.457764
i jeszcze ewentualny wariant na Vestkapp: http://maps.google.com/maps/ms?msid=215 … 0f4d&msa=0

Ja spróbuję zacząć rozpiskę od początku trasy, ale nie mogę obiecać, że dam radę zrobić cokolwiek

Szarn, nie wiem jak to możliwe, ale wymiary, które podajesz są mniejsze od Ortliebów (!!). Wymiary większego ortlieba: 50x35x27. Więc wydaje się, że się spokojnie zmieścisz. Cieszy mnie to

Offline

 

#36 2011-07-05 16:30:03

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Co do jedzenia:
Biorę ze sobą sosy do makaronów w proszku - ważą dość mało, a oszczędzić prawdopodobnie można bardzo dużo. Do tego wezmę jakieś plusze, czy inne rozpuszczalne tabletki do wody i kilka zupek. Jak się spakuję, to dopełnię bagaż słodyczami, bo z tym też może być kiepsko. Ale zakupy na pewno będzie trzeba zrobić, makaron, chleb itd.
Trasa:
Jutro wieczorem siądę i spiszę trasę, do tego zaznaczę ją sobie na mapie. Promami itd będziemy przejmować się na miejscu, bo za dużo tego jest, żeby to ogarnąć. Tunele na drodze atlantyckiej jakoś rozważaliśmy z tego co pamiętam jest to uwzględnione w przebeigu trasy.

Offline

 

#37 2011-07-05 20:13:50

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Mapę z drogami mam na gpsie, więc nawet jak nie będzie rozpiski możemy na bieżąco trasę wybierać, wgrałem jakąś full wersje.., w mieście jest nawet zbyt dokładna i wymaga dużego zbliżenia, żeby "makaronu" dróg nie było widać... (Trochę baterii mam w zapasie na tydzień gdzieś powinno starczyć nawet jakby non-stop go używac, ładowarkę biorę też w razie okazjii doładowania.)
Chciałem do tego zacząć drukować te trasy z googla, co Miki zrobił tyle, że drukarka wciągła kartki i na razie popsuta...

własnie! bym zapomniał o jakichś plusszaach w tabletkach, chyba warto to wziąść, choć nie przepadam za tym(wole wodę zwykle)

Wprawdzie główny posiłek dnia u mnie to bedą na razie te liofizaty, ale pewnie sie szarpnę na jakiegos norweskiego "kociołka" nawet w ciężkim słoiku(skoro o drogim piwie można zapomnieć, to chyba nie przeciąży zbytnio roweru..

Zabieram tez 2 kaszki mleczno-ryżowe i jakieś musli(dobry patent na energetyczne śniadanie)

Ostatnio edytowany przez Szarn (2011-07-06 14:33:19)

Offline

 

#38 2011-07-06 23:02:20

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 72
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

Co do trasy, to najważniejsze to spisać punkty kluczowe, czyli BIGi, reszta jest mniej ważna, ale do momentu, w którym będzie to możliwe, chcę realizować trasę, za długo nad nią siedzieliśmy, żeby teraz to rozwalić ;p
Podładować się na pewno musimy gdzieś, najwyżej w jakimś sklepie zabawimy nieco dłużej, albo strzelimy sobie kiedyś kemping, patrzyłem, nie są aż tak straszliwie drogie (choć tanie nie są, noc to około 10 Euro).
Ja raczej skupiam się na wzięciu "rarytasów" niż zapasach na kilka dni, kaszki są dość drogie jako śniadanie, choć fakt, pożywne.

Offline

 

#39 2011-07-07 14:40:16

Szarn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 34
Punktów :   

Re: Sprawy organizacyjne różne

I się stało, ze Miki odpadł:(.
Mam nadzieje, że jedziemy we dwóch i ciągniemy wyprawę dalej.
Wydrukowałem mapę z Bigami, powydrukowywałem własciwie to co w linkach jest powyżej też w różnych skalach + troche długopisem pobazgrałem jak jechać mniej więcej) tak wiec ewentualnie nie musiałbyś tego robić, ale pewnie już też masz coś przygotowane.
Co robimy z namiotem w tej sytuacji?
Ja chętnie wezmę swój, w sam raz na 2 osoby+ nawet bagaż się zmieści(może stać bez naciągów, posiada dwa wyjścia, 2 przedsionki-to z zalet, a nie pamiętam co Wy tam mieliście przyszykowane..)
Palnik gazowy też biorę, waży tylko 76 gram mój, a dobrze jakbyśmy mieli nadal na dwa rodzaje paliwa w razie czego..

Odezwij się jak będziesz Daniel jak najszybciej, chyba że Mikiego namawiasz na zmiane decyzji:O, tel 503-403-125, albo gg:  5975383

Ostatnio edytowany przez Szarn (2011-07-07 16:30:55)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsocial club